Сортуй сміття змолоду

Роздільний збір відходів запровадили у Національному авіаційному університеті

Учора студентів НАУ навчали як і для чого сортувати сміття. Там презентували Всеукраїнський проект «Не робіть смітник із планети». НАУ став першим вищим навчальним закладом, де запровадили систему роздільного збору відходів. Для цього на території університету встановили чотирнадцять спеціальних контейнерів та розказали, куди і який непотріб викидати. Організатори переконані, що екологічної культури людей треба навчати змолоду.

Віднині правильно поводитися зі сміттям навчатимуть зі студентської лави. Першим вишом країни, у якому розпочали роботу по системі роздільного збору сміття, став Національний авіаційний університет. Учора там презентували всеукраїнський проект «Не робіть смітник із планети». Його організували ДП «Фірма Альтфатер Київ» за підтримки компанії «Тетра Пак» та міської влади.

«На сьогодні програма застосування роздільного збору відходів охопила не лише заклади початкової та середньої освіти, а й виші, а саме: НАУ. Таким чином ми прагнемо навчити екологічної культури дітей і молодь»,— зазначив директор ДП «Фірма Альтфатер Київ» Ростислав Мартиняк. У рамках проекту на території університету встановили чотирнадцять нових спеціальних контейнерів для роздільного збору сміття. Також організували демонстраційний контейнерний майданчик європейського зразка твердих побутових та ресурсоцінних відходів. Аби молоді люди розуміли, для чого скло, пластик, папір (все, що можна повторно використати) викидати в один контейнер, а харчові відходи — в інший, для них провели інформаційну кампанію.

«Наша компанія у всьому світі приділяє велику увагу екологічним аспектам своєї діяльності. Для нас важливо залучити громадськість, а особливо молодь, до проблеми поводження з відходами в Україні, підвищити рівень відповідальності населення, сприяти створенню національної програми для формування відповідної інфраструктури і законодавчої бази»,— пояснила менеджер із екологічних питань компанії «Тетра Пак» Анна Таранцова.

З 2007 року «Тетра Пак Україна» активно підтримує ініціативи з запровадження роздільного збору відходів і переробки картонної упаковки. Лише за минулий рік було зібрано і перероблено 1500 тонн використаної споживачами упаковки і 100 % відходів київської фабрики компанії. Своєю чергою ДП «Фірма Альтфатер Київ» інвестувала приблизно 2 млн грн у спеціалізовану техніку та контейнери для роздільного збору відходів.

Ідею правильного поводження зі сміттям підтримує і міська влада. Нагадаємо, у лютому 2008 року Головне управління комунального господарства КМДА заявило про намір почати роздільний збір твердих побутових відходів у всіх районах Києва. Завершити впровадження в столиці системи роздільного збору твердих побутових відходів міська влада планує до кінця 2011 року. За словами першого заступника голови КМДА Анатолія Голубченка, запровадження такої системи з подальшою переробкою побутових відходів як вторинної сировини дасть змогу місту відмовитися від практики утилізації і захоронення сміття на полігонах.

Автор: Тетяна Котик

«Хрещатик»