Університет приєднався до Великої Хартії європейських університетів

18 вересня 2009 року в найстарішому університеті Європи в місті Болонья, в урочистій обстановці у присутності численних представників громадськості та урядовців, відбулося офіційне підписання Великої Хартії європейських університетів (Magna Charta Universitatum) ректором Національного авіаційного університету Миколою Куликом.

Підписавши Хартію, НАУ підтвердив свою належність до академічної співдружності, яка, долаючи політичні та соціальні бар'єри, формує принципи інтеграції Європи в суспільство, що надає всім громадянам однакові права та свободи, різноманітні послуги у сфері культури, науки й освіти. Хартія ще раз підтверджує основні цінності, права та обов'язки університету як ключової інституції суспільства.

Цей документ окреслює фундаментальні принципи, якими мають керуватись університети, щоб забезпечити розвиток освіти та інноваційний рух у світі. Метою документа стало відзначення найважливіших цінностей університетських традицій і сприяння тісним зв'язкам між університетами Європи. Однак, оскільки цей документ має універсальну спрямованість, його можуть підписувати також університети з інших регіонів світу.

Нині університети понад 100 країн світу приєдналися до Великої Хартії, серед них 45 європейських країн, в тому числі Україна, є її учасниками. Крім того, значна кількість міжнародних організацій підтримують ідеї цього процесу та сприяють його реалізації.