YetAnotherForum
Ласкаво просимо, Гість Пошук | Вхід

Нова тема
Питання, які найчастіше задають користувачі по роботі з репозитарієм Опції
Іванкевич Олексій Вікторович
#1 Залишено : 3 апреля 2018 г. 12:33:55
Ранг: Адміністратор

Групи: Administrators, Registered

Балів: 1 025
Питання, які найчастіше задають користувачі по роботі з репозитарієм

Що таке Інституційний репозитарій erNAU?
Інституційний репозитарій Національного авіаційного університету – це вільнодоступний через Інтернет електронний архів публікацій науковців та студентів університету.Інституційний репозитарій з доменним ім’ям http://er.nau.edu.ua/ має скорочену назву erNAU, яка є абревіатурою повної назви англійською мовою: Electronic Institutional Repository of the National Aviation Univeristy of Ukraine.

Які переваги отримую особисто я, розміщуючи свої наукові праці в Інституційному репозитарії?
Розміщення власних публікацій в Інституційному репозитарії забезпечить вільний доступ користувачів мережі Інтернет до ваших публікацій, що надає можливість широко, відкрито і вільно ділитися та обмінюватися своїми напрацюваннями з колегами з усього світу.Крім того, дослідження неодноразово доводять, що наукові твори, які доступні on-line безкоштовно, набагато частіше цитуються.

Якою є політика щодо змісту творів, які можна розміщувати в репозитарій?
Згідно з політикою Інституційного репозитарію НАУ щодо змісту творів, то вони мають бути лише науковими, що описують результати досліджень. Як правило, такими, що друкуються в рецензованих джерелах та котрі надають користь світу заради нових досліджень та отримання нових знань.Твори, що не належать до наукових (популярні статті, художня література, поезія тощо), не розміщуються в Інституційному репозитарії.

Хто адмініструє репозитарій НАУ?
Репозитарій адмініструється Науково-технічною бібліотекою НАУ та Інформаційно-обчислювальним центром НАУ.
- Технічні питання (відсутність доступу, помилки апаратного та програмного забезпечення) виришує Інформаційно-обчислювальний центр НАУ.
- З питань самоархівування, пошукових можливостей, статистичних даних репозитарію звертайтеся до Науково-технічної бібліотеки НАУ.
Контакти:
НТБ НАУ
корп 8б, 1 поверх, кім. 18
e-mail: olga_fatuch & nau.edu.ua
тел. 78-53

Я не є працівником НАУ. Чи можу я розміщувати власні публікації в репозитарії вашого університету?
Репозитарій НАУ є інституційним електронним архівом, і згідно з власною політикою передбачає розміщення в ньому лише праць науковців та студентів Національного авіаційного університету. Якщо ви берете участь у партнерських видавничих проектах нашого університету, або є співавтором публікацій наших науковців, або публікуєте статті в наукових журналах НАУ, то ваші роботи будуть розміщені в репозитарії автоматично відповідно до Положення про Інституційний репозитарій НАУ.

Чи є зв'язок між Електронним каталогом бібліотеки та Електронним архівом НАУ?
Ці два ресурси є різними за своєю політикою та функціональним призначенням, але більшість ресурсів репозитарію відтворені в Електронному каталозі. Репозитарій відтворює тільки публікації НАУ, тобто наукові, науково-методичні, навчальні та інформаційно-рекламні твори, при створенні яких використовувалися ресурси НАУ (кадрові, матеріально-технічні, фінансові, нормативно-дозвільні, іміджеві тощо). Електронний каталог відтворює весь фонд бібліотеки університету, в тому числі і публікацій науковців НАУ, яка є у фондах бібліотеки та у репозитарії. У Електронному каталозі бібліотеки зберігаються всі документи, які заархівовані авторами в репозитарії.

Чи несе автор, що розміщує публікацію, відповідальність за достовірність фактів, викладених у публікації?
Так.

Чи потрібна попередня реєстрація для перегляду та завантаження ресурсів з Репозитарію НАУ?
Непотрібна. Доступ вільний.

Мене цікавить колекція «Дисертації» вашого репозитарію. Чи можна отримувати від вас інформацію про появу нових дисертацій у цій колекції?
Так. Ви можете щодня отримувати повідомлення на електронну пошту про нові надходження в будь-яких колекціях, що вас зацікавили. Для цього необхідно зайти в обрану колекцію і натиснути кнопку «Підписатися».Зверніть увагу: даний сервіс доступний лише для зареєстрованих користувачів. Тому перш ніж оформити підписку, необхідно пройти реєстрацію через посилання на головній сторінці сайту репозитарію - Новий користувач? Зареєструйтеся!

Які матеріали я можу розміщувати самостійно в репозитарій?
Згідно Положення про репозитарій Національного авіаційного університету, основними депозиторами електронного архіву є Університет та Автор власних публікацій.
Університет розміщує в електронній бібліотеці НАУ:
- навчальні та наукові твори науковців університету, які видавалися видавництвом НАУ з 2005 року ;
- статті з наукових журналів НАУ;
- тези матеріалів конференцій, що проводилися на базі НАУ;
- звіти про НДР НАУ;
Автор самостійно розміщує в репозитарії:
- власні навчальні та наукові видання, що видавалися НЕ у видавництві НАУ;
- автореферати, дисертації;
- публікації з періодичних видань НЕ видавництва НАУ;
- тези матеріалів конференцій, що проходили на базі інших закладів, НЕ в НАУ;
- препринти власних наукових праць.
Важливо! Щоб запобігти дублюванню публікацій, спочатку перевірте можливість наявності її в репозитарії.Публікацію вже міг розмістити співавтор.Автору НЕпотрібно дублювати в репозитарії документи, які розміщує Університет, та документи, що розмістив співавтор.

Якщо співавтор уже розмістив публікацію, чи потрапить вона до моєї авторської колекції?
Якщо один із співавторів розмістив публікацію, то ще раз її розміщувати НЕпотрібно, вона автоматично потрапляє у вашу авторську колекцію. Щоб запобігти дублюванню публікації, перевіряйте можливість наявності її в репозитарії.

Наскільки складною є процедура самоархівування? Скільки часу займає?
Процедура самоархівування проста, займає декілька хвилин та здійснюється шляхом поетапного заповнення полів, які містять основний набір даних про публікацію (метаданих): автор, назва, рік видання, анотація, джерело, видавництво тощо та розміщений файл твору в рекомендованому pdf форматі. Детальну поетапну Інструкцію із самоархівування можна побачити тут.

Чи маю я право розмістити в репозитарії публікацію, написану у співавторстві, якщо співавтор не згоден? І чи потрібна згода співавторів на розміщення публікації?
Кожен із співавторів публікації є власником авторських прав. Передавати університету на безоплатній основі невиключні права на використання твору в Інституційному репозитарії може будь-хто із авторів твору. Але щоб попередити можливі претензії з боку співавторів, ПЕРЕД розміщенням твору до репозитарію узгодьте свої наміри із співавторами.

Якщо співавтором моєї публікації є науковець з іншого ВНЗ, чи потрібно його вказувати в Авторах у нашому репозитарії? Або ж зазначати лише себе?
Обов'язково потрібно. У Авторах зазначаються всі співавтори публікації незалежно від того, науковцями НАУ чи іншої установи вони є.

Я не є автором публікації. Чи можу я розміщувати публікації інших авторів в репозитарії вашого університету?
Репозитарій НАУ є інституційним електронним архівом, і згідно з власною політикою передбачає лише самоархівування, тобто особисте розмішення творів автором. Автор може делегувати вам повноваження по відправці матеріалів у репозитарій, у цьому випадку він повинен підписати Ліцензійну угоду (http://www.lib.nau.edu.ua/documents/Publishing_Agreement.pdf). Копію ліцензійної угоди треба віднести до бібліотеки. У випадку відсутності у вас документів про передачу вам невиключних прав на публікацію твору - ви порушуєте Закон України Про авторське право і суміжні права (http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/3792-12 , стаття 15, пункти 1,3 та ін.).
Докладніше про самоархівування дивіться у Положенні про репозитарій Національного авіаційного університету.
У випадку порушень користувачем репозитарію Законодавтсва України логін користувача блокується, а неправомірно розміщені матеріали повинні бути видалені.

Чи відрізняються вимоги до розміщуваної публікації в електронному архіві від вимог до публікації в журналі?
Журнал публікує матеріал, що пройшов перевірку та рецензію профільними спеціалістами редакційної колегії. В електронному архіві публікація проходить мінімальне рецензування адміністратором архіву – перевірку на належність конкретному автору.
Чи можна розміщувати до репозитарію публікації, що попередньо вже були опубліковані або заархівовані в інших джерелах?
Електронний архів НАУ не претендує на першочергове розміщення публікації саме в ньому і не заперечує проти дубляжу. Ви можете розміщувати публікації, що вже були розміщені в інших репозитаріях, на інших сайтах, опубліковані в журналах тощо. АЛЕ: перед розміщенням публікації вам слід перевірити авторську політику попереднього джерела (журналу тощо), де була опублікована ваша робота. У цьому вам допоможе ресурс SHERPA/RoMEO.

Чи маю я право після розміщення у репозитарії НАУ розмістити власну наукову працю в інших електронних архівах?
Так. Це навіть рекомендується для більш широкого розповсюдження і збільшення шансів для доступу до публікації науковців з усього світу, що, в свою чергу, вплине на рейтинг ВАШОЇ наукової праці (перегляди, завантаження, цитованість, зв'язки тощо).

Чи втрачу я авторське право на публікацію після розміщення її в репозитарії НАУ?
Ні. Відповідно до умов Авторського договору автор передає університету на безоплатній основі невиключні права на використання твору, а саме:
- на використання твору без одержання прибутку;
- на відтворення твору та його частин в електронній формі;
- на надання електронних копій твору у відкритий доступ в мережі Інтернет.
Опис кожного твору в репозитарії містить попередження для користувачів: Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, усі права збережені..

Чи можу я відредагувати або видалити власну публікацію, що була розміщена мною в репозитарії раніше?
Після того як заархівована і відправлена вами публікація була відрецензована й прийнята адміністратором до репозитарію, ви вже не можете її коригувати чи видаляти. Це може зробити відповідальний за репозитарій по вашому структурному підрозділу або адміністратор репозитарію за вашим особистим проханням. Прохання можете надіслати листом на електронну пошту, повідомити телефоном або особистим візитом до адміністратора репозитарію.

Якщо я спочатку розмістив препринт в репозитарії, а потім опублікую цю роботу в журналі. Чи маю я право залишати препринт в електронному архіві?
Кожен журнал має індивідуальну політику щодо цього питання. Але якою б не була політика журналу, якщо авторська угода, яку ви підписуєте з видавцем, не вимагає видалення опублікованого препринту, то ви можете залишати його в електронному архіві. Тобто, якщо видавець забороняє розміщення препринту, то він обов'язково зазначає це в авторській угоді.Авторську політику журналів можна перевірити за допомогою ресурсу SHERPA/RoMEO. Перевірити політику іноземних журналів філософської тематики ви можете за допомогою ресурсу PhilSci-Archive.

Яким чином я можу посилатися на публікації, розміщені в репозитарії?
Посилання на публікацію з репозитарію завжди має бути направленим на метадані документу, а не безпосередньо на його електронну версію. Це дозволяє користувачу швидко знайти й ознайомитися з усіма вихідними даними публікації, яких навіть може не вистачати в електронній версії публікації.Таким посиланням є уніфікований ідентифікатор ресурсу URI.

Як швидко моя публікація з’явиться в репозитарії після того, як я відправлю її на рецензування адміністратору?
Усі публікації рецензуються адміністратором протягом одного робочого дня. Після того як документ пройшов рецензування і адміністратор прийняв його в репозитарій, документ одразу ж з’являється в електронному архіві і є вільнодоступним усім користувачам Інтернету з будь-якого куточку світу. Вам на електронну пошту одразу приходить лист з повідомленням, що ваш ресурс додано до репозитарію і розміщено за вказаним посиланням – уніфікованим ідентифікатором ресурсу URI. Перейшовши за посиланням, відкриється сторінка опису вашого ресурсу.

При заповненні графи «Бібліографічний опис» не завжди пам’ятаю правила опису документів. Нагадайте, будь ласка, вимоги щодо складання бібліографії.
Загальні вимоги та правила складання бібліографічного опису регламентуються ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Якщо зручніше користуватися короткими та стислими рекомендаціями зі зразками бібліографічного опису документів, то дивіться Інструкцію з самоархівування.

Якою мовою заносяться дані про публікацію в систему репозитарію?
Рекомендується усі метадані заносити мовою оригіналу публікації.

У власній публікації маю 7 ключових слів, кожне – трьома мовами. Потрібно вводити всі слова та обов’язково трьома мовами, чи лише ті, що мовою оригіналу статті?
Потрібно вводити всі ключові слова, що у вас є, трьома мовами. Це збільшує пошукові можливості вашої публікації користувачами Інтернету. Крім того, пам’ятайте, що кожне ключове слово чи ключова фраза записуються в окрему, відведену клітинку.

У нас на кафедрі змінився відповідальний за репозитарій. Що робити?
У випадку, якщо на кафедрі змінився відповідальний, новому відповідальному треба виконати 3 нескладні кроки.

Я хочу заборонити копіювання фрагментів моєї роботи та друк. Як це зробити?
Пропонуємо не використовувати формати DOC, TXT, RTF, PPT, а завжди користуватися форматом PDF для публікації наукових праць. Так роблять в усьому світі. Пропонуємо ознайомитися зі статтею "Как преобразовать документ Word в PDF с защитой от копирования и редактирования!". Відеоурок можна знайти тут. Якщо ви користуєтеся Adobe Acrobat, зробіть 4 нескладних крока:
1.Відкрийте документ PDF і виберіть «Інструменти»> «Захист»> «Обмежити редагування».
2.У разі відображення запиту на зміну параметрів захисту виберіть «Так».
3.Введіть пароль у відповідному полі. ...
4.Натисніть «ОК», щоб потім зберегти документ PDF для застосування обмежень.
Захистити PDF файли онлайн - PDF24 Tools
Користувачі, які переглядають цю тему
Guest (2)
Нова тема
Швидкий перехід  
Ви можете створювати нові теми в цьому форумі.
Ви можете відповідати в цьому форумі.
Ви можете видаляти Ваші повідомлення в цьому форумі.
Ви можете редагувати Ваші повідомлення в цьому форумі.
Ви не можете створювати опитування в цьому форумі.
Ви можете голосувати в цьому форумі.

YAFPro Theme Created by Jaben Cargman (Tiny Gecko)
Русская поддержка YAF
Форум YAF | YAF © 2003-2009, Yet Another Forum.NET