YetAnotherForum
Ласкаво просимо, Гість Пошук | Вхід

До мене надходять листи про заборгованість. Що робити? Опції
Іванкевич Олексій Вікторович
#1 Залишено : 21 сентября 2012 г. 11:16:34
Ранг: Адміністратор

Групи: Administrators, Registered

Балів: 968

До мене надходять листи про заборгованість. Що робити?

Требо якнайшвидше здати або перереєструвати літературу, яку Ви взяли у бібліотеці. Нагадування починають надходити за 2 тижні до кінцевого терміну повернення. Після закінчення терміну - нараховуються штрафні санкції (див. нижче).

Чому я повинен(повинна) здавати книжки до бібліотеки?
Бібліотека - заклад, що дає книги у користування на деякий час. Це правило діє у всіх бібліотеках світу. Якщо бібліотека віддає книжки назавжди - це вже не бібліотека, а книжковий магазин. BigGrin
У випадку НТБ НАУ книжки видаються на учбовий семестр. Після цього, згідно правил бібліотеки ( http://www.lib.nau.edu.ua/RulesNew.htm ), необхідно прийти до НТБ та здати або перереєструвати необхідну Вам у подальшому книгу. Якщо Ви цього не зробите, співробітники бібліотеки чекатимуть ще семестр, після чого вам починають надходити нагадування, а ваш рахунок у бібліотеці блокується. У цьому випадку необхідно буде не тільки здати заборговані книжки, але й сплатити штраф за невчасне повернення книги. Це регламентужється не тільки наказом Ректора НАУ №162( http://www.lib.nau.edu.u...rs/NormDoc/nakaz162.pdf ), а й законом України Про бібліотеки і бібліотечну справу ( http://zakon3.rada.gov.u...show/32/95-%D0%B2%D1%80 )(стаття 20).

Мене не попередили про необхідність повернення літератури до бібліотеки. Я можу при цьому не здавати книжки та не сплачувати штраф?
Під час запису до бібліотеки ознайомлення с правилами користування НТБ НАУ та попередження про строки здачі літератури є обов'язковими!!! У випадку, якщо Ви забули про необхідність поверенення літератури, комп'ютерна системв НАУ автоматично ЗА ДВА ТИЖДНІ до кінцевого строку сдачі попередить Вас про необхідність повернення літератури на вашу електронну адресу, яку ви оставили під час реєстрації. Повідомлення розсилаються кожні 3 дні, тобто за 2 тиждні вам прийде десь 4-5 повідомлень. Всього вас попредять про необхідність здачі літератури 6-7 разів!
Виходячи з вищевказаного не знати про строки здачі літератури НЕМОЖЛИВО. Тому повертати книжки та сплачувати штрафи, у випадку невчасного повернення, треба як найшвидше. У випадку затримок штраф буде зростати.

Який штраф треба платити, якщо невчасно здав книгу?
Згідно з діючою системою штрафів - за несвоєчасне повернення книги Ви будете
сплачувати 0.5% від ринкової вартості книжки за кожен день запізнення. Враховуючи, що
більшість книжок зараз коштують 300-400 грн., за кожен день запізнення це буде десь 1-2 грн.
Тобто можемо вивести таку просту формулу: 1 книжка+1 день запізнення=1 грн.
Докладніше у наказі Ректора НАУ №162 ( http://www.lib.nau.edu.u...rs/NormDoc/nakaz162.pdf )

А якщо я до кінця літа не можу принести книжку, то можна це зробити під час навчального року, і чи будуть якісь штрафні санкції?
З 1 вересня до бібліотеки приходять Ваші колеги по навчанню, якім необхідно взяти для навчання літературу. Якщо необхідну їм, та вже непотрібну Вам літературу Ви не повератєте до кінця навчального року (до 30 червня), то такі студенти не зможуть взяти цю літературу у біліотеці, якість їх навчання впаде. Тому у бібліотеці і працює система штрафів. Згідно з діючою системою штрафів - за несвоєчасне повернення книги Ви будете сплачувати 0.5% від ринкової вартості книжки за кожен день запізнення.

Я працюю цілий день, тому не можу прийти до бібліотеки. Чи можна здати або переєструвати книжки віртуально?
Для перереєстрації Ви повинні принести книжки, здати їх та отримати знов. Чи можна це зробити віртуально? Гадаю що ні. Зрештою, ви ж брати книжки особисто. То й здавайте особисто. Віртуальна бібліотека в НАУ теж є. Просимо користуватися.
Для зручності читачів бібліотека працює без обідньої пререрви (час роботи Ви можете подивитится тут, під час літніх канікул бібліотека працює в одну зміну, тобто до 17.00 ). Якщо Ви працюєте по 12 годин на добу (є й такі серед студентів НАУ BigGrin), можна знайти час та принести книжки під час перерви. Як альтернатива - можна прислати друзів з книжкою (не забудьте надати їм свій читацький квиток або документ, що його замінює). Якщо немає друзів - є третій спосіб - скористатися однією з багатьох кур'єрських служб України.

Пока я студент(ка) НАУ, я оплачиваю обучение и имею право пользоваться книгами. Почему я должен(должна) их сдавать?
Вы можете користуватися одною улюбленою книгою всі 6 років навчання. При цьому, згідно з правилами бібліотеки, Ви повинні перереєстувати її кожен рік( http://www.lib.nau.edu.ua/RulesNew.htm ). У випадку, якщо ви не зробите переєстрації, за вами буде заборгованість. Тоді дивіться пункт про штрафи.
З приводу сплати коштів за навчання - у наш час за ВСІХ студентів сплачуються кошти (за деяких державою, за інщих підприємствами та приватними особами). Але я не можу зрозуміти, яким чином це відміняє існуючі закони України взагалі та закони здорового глузду зокрема? Якщо хтось знає відповідь на це питання - запрошую до дискусії.

Я загубив книжку. Що мені робити?
Вам треба звернутися до бібліотекаря у місці видачі книжок та домовитися про заміну. Заміна є найкращим варіантом, тому що вартість створення копії загубленої книги буде вираховуатися по формулі: кількість сторінок*вартість ксерокопії (зазвичай 1 грн.)+вартість преплетення(зазвичай 50 грн.), що є значно дорожчим варіантом.
Користувачі, які переглядають цю тему
Guest
Швидкий перехід  
Ви не можете створювати нові теми в цьому форумі.
Ви не можете відповідати в цьому форумі.
Ви не можете видаляти Ваші повідомлення в цьому форумі.
Ви не можете редагувати Ваші повідомлення в цьому форумі.
Ви не можете створювати опитування в цьому форумі.
Ви не можете голосувати в цьому форумі.

YAFPro Theme Created by Jaben Cargman (Tiny Gecko)
Русская поддержка YAF
Форум YAF | YAF © 2003-2009, Yet Another Forum.NET