YetAnotherForum
Ласкаво просимо, Гість Пошук | Вхід

Нова тема Відповісти
Інституційний репозитарій Національного авіаційного університету - як користуватися? Опції
Іванкевич Олексій Вікторович
#1 Залишено : 8 октября 2013 г. 12:08:50 Цитувати
Ранг: Адміністратор


Групи: Administrators, Registered

Повідомлень: 359
Балів: 1 184
Звідки: НТБ НАУ
Інституційний репозитарій erNAU (Electronic Repository of the National Aviation University) – це електронний архів для систематизації та зберігання електронних копій документів наукового, освітнього й методичного призначення, створених викладачами, співробітниками, аспірантами, студентами НАУ, а також іншими особами, котрий надає до цих матеріалів постійний відкритий безкоштовний повнотекстовий доступ через Інтернет.


Інструкція реєстрації користувача erNAU

1. Реєстрація нового користувача erNAU з метою розміщення власної роботи

Тільки визначена спільнота користувачів може стати депозиторами архіву erNAU:

•науковці НАУ;
•студенти (за рекомендацією викладачів);
•аспіранти та докторанти;
•співробітники НАУ;
•науковці офіційно не зареєстровані як співробітники університету, якщо вони є співавторами університетських авторів чи тісно пов’язані з університетом, наприклад, заслужені професори, особи, що мають почесні посади в університеті тощо;
•випускники університету.
Для того, щоб розміщувати свої матеріали в Спільнотах (посилання), Вам необхідно:

•Ознайомитись із Загальними принципами розміщення матеріалів та політиками erNAU.
•Якщо Ви погоджуєтесь із цими принципами та матеріал, який Ви хочете розмістити в erNAU відповідає цим принципам:
?Зареєструйтесь в архіві.
?Для реєстрації в erNAU треба вибрати пункт меню “Мій архів матеріалів” та натиснути посилання “Новий користувач? Зареєструйтеся”. Після цього внести свою електронну адресу та натиснути на “Зареєструватися”.
?На вказану Вами електронну адресу надійде автоматично сгенерований лист–відповідь із інформацією про подальші кроки, які треба здійснити для реєстрації. А саме: активувати надісланий лінк та заповнити додаткову інформацію (ПІБ, Телефон, Пароль). У випадку, якщо буде вказано неіснуючі ПІБ або назву підрозділу/нік/випадговий набор цифр та літер - адміністратор репозитарію повинен не пізніше ніж через 24 години видалити такий реєстраційний запис.
?Надішліть інформацію про себе координатору erNAU на вашій кафедрі, вказавши: ПІБ, підрозділ НАУ, посаду, телефон, e-mail. Студентам додатково – рекомендацію викладача, наукового керівника. (Координаторам кафедр - звертатися у НТБ НАУ, e-mail: ntb&nau.edu.ua з аналогічнм листом).
?Ви отримаєте електронною поштою повідомлення від координатора erNAU на вашій кафедрі про Вашу реєстрацію як члена визначеної Спільноти.
?Після цього Ви можете розпочинати внесення своїх матеріалів до колекцій (Навчальні видання, Наукові видання, Матеріали конференцій, Наукові роботи студентів та аспірантів та ін.) підрозділу свого факультету розділу «Індивідуальні колекції викладачів та співробітників».2. Підписка на повідомлення щодо нових надходжень в erNAU

Усі користувачі архіву можуть підписатися на отримання повідомлень про нові надходження до певної колекції (певних колекцій) репозитарію.

•Якщо Ви не зареєстровані в erNAU, то Вам необхідно зареєструватися. Для реєстрації в erNAU треба вибрати пункт меню “Мій архів матеріалів” та натиснути посилання “Новий користувач? Зареєструйтеся”. Після цього внести свою електронну адресу та натиснути на “Зареєструватися”.
•На вказану Вами електронну адресу надійде автоматично генерований лист–відповідь із інформацією про подальші кроки, які треба здійснити для реєстрації. А саме: активувати надісланий лінк та заповнити додаткову інформацію (ПІБ, Телефон, Пароль).
•Після цього Ви зможете увійти в erNAU та підписатися на отримання e-mail-повідомлень про нові надходження.
Для такої підписки треба:

•на головній сторінці erNAU зайти в пункт меню «Мій архів матеріалів» та ввести Вашу електронну адресу та пароль, які Ви вказали при реєстрації;
•зайти в пункт меню «Фонди та зібрання», зайти на домашню сторінку конкретної колекції, про нові надходження до якої бажаєте отримувати повідомлення та натиснути кнопку "Підписатися". (Цю процедуру треба повторити для всіх інших необхідних колекцій);
•анулювати підписку можна, зайшовши за посиланням «Подивитися Ваші підписки» на сторінці «Мій архів матеріалів».МЕТА erNAU

•Забезпечення накопичення, систематизації та зберігання в електронному вигляді інтелектуальних продуктів університетської спільноти.
•Сприяння поширенню цих матеріалів у світовому науково-освітньому просторі.
•Шляхом створення, збереження та надання вільного доступу до наукової інформації, досліджень Університету українській та світовій науковій спільноті сприяти розвитку науки та освіти України та світу.
•Спонукати українську інформаційну, наукову та освітню спільноту до активних дій та кооперації в напрямку вільного поширення (доступу) до наукових інформаційних ресурсів університетів, задля соціальної трансформації ролі науки у сучасному суспільстві.
ЗАВДАННЯ erNAU

•Створення організаційної, технічної, інформаційної інфраструктури інституційного репозитарію (електронного архіву) Національного авіаційного університету для розвитку та поширення наукових публікацій у відкритому доступі, збільшення впливу наукових досліджень Університету шляхом забезпечення вільного доступу та розширення аудиторії їх користувачів (науковців, студентів, викладачів, інформаційних працівників України та світу);
•Накопичення, збереження, розповсюдження та забезпечення довготривалого, постійного та надійного доступу до наукових досліджень професорсько-викладацького складу, співробітників і студентів, аспірантів та докторантів Університету;
•Забезпечення середовища, що дозволяє науковим підрозділам НАУ, аспірантам, докторантам, співробітникам та студентам легко розміщувати наукові дослідження в електронній формі у надійний та добре організований архів і стимулювати та забезпечувати відкритий доступ до їх наукових досліджень.
ЗАГАЛЬНІ ПРИНЦИПИ РОЗМІЩЕННЯ МАТЕРІАЛІВ В erNAU

•Робота повинна мати науковий, освітній чи дослідницький характер.
•Робота мусить бути повністю або частково створена чи фінансована Університетом, будь-яким його підрозділом, аспірантами, докторантами, співробітниками чи студентами.
•Депозиторами можуть бути науковці та співробітники НАУ, особи, офіційно не зареєстровані як співробітники Університету, якщо вони є співавторами університетських авторів чи тісно пов’язані з Університетом, наприклад, заслужені професори, особи, що мають почесні посади в університеті, студенти (за рекомендацією викладачів), аспіранти, докторанти чи випускники університету (детальніше дивись - Політика щодо розміщення, депозиторів, якості та авторського права).
•Розміщувати власні робити в erNAU можуть зареєстровані користувачі (детальніше дивитись – Інструкція реєстрації користувача erNAU).
•Робота може бути розміщена в erNAU як самим автором (самоархівування), так і координатором erNAU (співробітником бібліотеки), за дорученням автора (детальніше дивитись - Положення про інституційний репозитарій).
•Розміщення матеріалів в erNAU вимагає заповнення основного набору полів метаданих (описової інформації).
•Для кращого забезпечення довготермінового зберігання роботу має бути подано у цифровій формі в одному із форматів, рекомендованих у Політиці щодо форматів.
•Копії матеріалів, що розміщені в erNAU, можуть бути відтворені, представлені чи передані третій стороні і збережені в базах даних в будь-якому форматі та на будь-якому носію з некомерційною метою без попереднього узгодження (детальніше дивись – Положення про інституційний репозитарій).

Докладніше на http://nau.edu.ua/ua/men...ository.html#reestracia
Швидка відповідь Показати форму швидкої відповіді
Користувачі, які переглядають цю тему
Guest (3)
Нова тема Відповісти
Швидкий перехід  
Ви можете створювати нові теми в цьому форумі.
Ви можете відповідати в цьому форумі.
Ви можете видаляти Ваші повідомлення в цьому форумі.
Ви можете редагувати Ваші повідомлення в цьому форумі.
Ви не можете створювати опитування в цьому форумі.
Ви можете голосувати в цьому форумі.

YAFPro Theme Created by Jaben Cargman (Tiny Gecko)
Русская поддержка YAF
Форум YAF | YAF © 2003-2009, Yet Another Forum.NET