YetAnotherForum
Ласкаво просимо, Гість Пошук | Вхід

Відгук на видання "Ну що б, здавалося, слова..." Опції
Скомаровський Антон Олександрович
#1 Залишено : 19 апреля 2011 г. 14:55:56

Ранг: НовачокГрупи: Registered

Повідомлень: 22
Балів: 49
Звідки: НТБ НАУ

ВІДГУК
на видання
«Ну що б, здавалося, слова…»: навчальний посібник/ Чухліб Т.М., Щур Н.О., Скуратівська Л.Г., Дичковський С.І.; за редакцією проф. Іванова С.В. – К.: Вид-во Нац. авіац. ун-ту «Нау-друк», 2010. – 188 с.Державна національна програма «Освіта» («Україна ХХІ століття»), Національна доктрина розвитку освіти, концепція мовної освіти та навчально-виховної роботи, які формуються на грунті національної культури і традицій, передбачають створення умов для розвитку освіченої, мислячої, багатогранної особистості, яка усвідомлює свою приналежність до українського народу, спрямована на втілення в життя національної ідеї, вихована у дусі демократичного й антропологічного світогляду.
Педагоги НАУ, долучаючись до означених державних програм, дбають про поповнення й оновлення навчальних програм сучасними розробками, матеріалами методичного, виховного і патріотичного характеру. Особливо плідно працюють на цій ниві викладачі кафедри українознавства ГМІ. Вони розробляють, досліджують, створюють і видають посібники, підручники, розмовники, методичні розробки, дидактичні матеріали. Так, з ініціативи старшого викладача кафедри українознавства Тетяни Чухліб була написана у авторстві з іншими викладачами кафедри і побачила світ книжка «Ну що б, здавалося, слова…». Цей навчальний посібник є порадником і помічником викладачам у роботі, студентам у навчанні й проведенні годин дозвілля. Матеріал подано у вигляді літературно-музичних вечорів та різних корпоративних заходів. Автори книжки приділили особливу увагу популяризації рідної мови та літератури, української історії, національної культури.
Мета посібника – засобами літератури й мистецтва, культури та естетики, корпоративної роботи збагатити духовний світ молодої людини, прищепити їй любов до національної спадщини, навчити молодь володіти даром слова (усного й письмового), комунікативно спілкуватися у товаристві, працювати над собою, більше читати, мати активну позицію в житті. Авторський колектив викладеним у книжці матеріалом показує, як краще організувати і провести роботу зі студентами, щоб вона була найбільш ефективною і корисною.
Слід зазначити, що навчально-виховна робота, яку проводять викладачі кафедри українознавства ГМІ із залученням до цієї справи молодих колег, бібліотекарів, студентів НАУ – реалізується на достатньо високому рівні. Найбільших здобутків і напрацювань у цій справі досягла старший викладач кафедри – Тетяна Чухліб.
Більша частина матеріалу, який викладено у посібнику «Ну що б, здавалося, слова…», реалізований у вигляді літературних, мистецьких, патріотично-виховних масових заходів та годин корпоративної роботи. Всі масові заходи були проведені в стінах бібліотеки і високо поціновані її керівництвом. Репортажі про проведення заходів регулярно друкувалися в газеті «Авіатор» і розміщенні на головному сайті НАУ та сайті НТБ. На 2011/2012 навчальний рік заплановано цикл спільних масових заходів НТБ та ГМІ з використанням цієї книжки.
Навчальний посібник «Ну що б, здавалося, слова…» є корисним виданням, яке стане у нагоді наставникам академічних груп, викладачам, бібліотекарям, учителям, пропагандистам масової роботи. Матеріал, викладений у книжці, допоможе організаторам виховної роботи – формувати, збагачувати інтелектуальний і духовний генофонд української нації. Сьогодні, як ніколи, є необхідність створювати умови для розвитку творчої, свідомої і національно спрямованої особистості, яка буде носієм української культури і традицій, кваліфікованим фахівцем, відданим патріотом своєї держави. Саме реалізації таких завдань і присвячена ця книжка.


Оксана Лазаренко, завідувач читальної зали літератури з українознавства НТБ

Користувачі, які переглядають цю тему
Guest
Швидкий перехід  
Ви не можете створювати нові теми в цьому форумі.
Ви не можете відповідати в цьому форумі.
Ви не можете видаляти Ваші повідомлення в цьому форумі.
Ви не можете редагувати Ваші повідомлення в цьому форумі.
Ви не можете створювати опитування в цьому форумі.
Ви не можете голосувати в цьому форумі.

YAFPro Theme Created by Jaben Cargman (Tiny Gecko)
Русская поддержка YAF
Форум YAF | YAF © 2003-2009, Yet Another Forum.NET