До уваги науковців, викладачів

та студентів НАУ

 

Пропонуємо приєднатись до

 буккросерів

 

Буккросинг (від англ.bookcrossing-книгообмін) – безкоштовний обмін книгами, його ще називають «книгомандрами», вільним рухом книг, або «звільненням книжок».

 

Полиця буккросингу

(Bookcrossinc)

(book-книжка, crossing-переїзд)

 

Друже!

 

Книжка, яку Ви тримаєте у руках, вже давно перестала бути книжкою у звичайному її розумінні. Тепер  це частина всесвітньої бібліотеки, книжки якої звільнилися від ув’язнення на запилених поличках. Зараз ця книжка вільна, але колись у неї був власник, який чекає на вісточку від того, хто знайшов цю його книжку. Якщо у Вас є можливість, знайдіть, будь-ласка, на сайті НТБ НАУ  ___________________

Учасники буккросингу називаються кросерами.

Рекомендуємо тим, хто хоче знайти цікаву книжку для читання, звернутися до полиці буккросингу –  у холі першого поверху НТБ.

 

До відома: Буккросинг – це обмін книжками не тільки у спеціально

обладнаних місцях на зразок полиці. Ви можете залишити книжки у  будь-якому громадському місці (кінотеатрі, кафе тощо),  попередньо наклеївши на неї етикетки з інформацією про те, що ця книжка з буккросингу.

 

 

Науково-технічна бібліотека НАУ

вітає учасників буккросингу – вільного руху  книжок – нового ідейного руху інтелектуальної молоді.  За спеціальними правилами учасники руху залишають книжки зі спеціальними позначками на полиці буккросингу, інші учасники фіксують у книжці та на Web-сайті НТБ НАУ історію їх пересування.

 

Наш девіз:

 

Прочитай книжку сам і дай почитати іншому.

 

Цікавий момент: можна відслідкувати історію «подорожі» своєї книжки на сайті    www.bookcrossing.com

Для цього необхідно зареєструвати там себе і   свою книжку (навіть і не

одну), а також вказати місце, де її залишено.

 

                                          Для реклами

ArticleImage_2_55294.jpg

 

 

 

Цікаво знати

       З історії буккросингу: ідея буккросингу зявилася у американського  Інтернет-технолога Рона Хорнбекера. На сайті phototag.org, він прочитав про систему циркуляції по всьому світу залишених фотоапаратів і вирішив повторити це з книжками. У травні 2001 року Рон Хорнбекер  залишив у холі готелю  20 книжок з пояснювальними написами. Через півроку  на його сайті було  вже 300 активних користувачів, які „відпускали”  книжки і залучали нових учасників. Рух у США поширився у Європу. Найбільше число буккросерів (30%) живе в Італії.

      В Україні перші акції обміну книжками почалися у 2005 році. Наразі існують кілька видів буккросингу. За всіма правилами, потрібно зареєструватись на сайті  www.bookcrossing.-ua.at.ua.

Там же реєструють і книжку, надають їй серійний номер зі спеціальними наклейками. Далі потрібно «забути» книжку у громадському місці (кафе, парку тощо). На книжці має бути напис «ця книжка не загублена, подробиці всередині». Той, хто її знайшов, теж має зареєструватися на сайті і вказати місце  знаходження книжки. Так можна простежити маршрут, яким  рухається  книжка.  Ідея просто «загубити»  книжку у громадському місці не прижилася. Тобто книжки залишали у різних місцях, але їх забирали випадкові люди і вони не рухалися далі. Тому вирішено було створити «безпечні полиці», де можна залишати книжки для обміну. Принаймні з’явилася гарантія, що на полицю не покладуть книжки, від яких хочуть позбавитись. Людей, які радо передають улюблені книжки в чужі руки, нараховується  уже майже 400 тис. і живуть вони у 130 країнах світу.

        Буккросинг переріс у справжній інтелектуальний вид спорту, а його визначення навіть з’явилося в останньому виданні Оксфордського словника.

         В Україні це дійство також набирає обертів. Працює кілька Інтернет-форумів, присвячених цій темі, а також «відкриті» полиці для обміну у Книгарнях «Є». До кола букросерів щодня приєднується близько 300 нових людей.

 

Ідея учасників руху Буккросинг:

         Кожний охочий може поділитись улюбленою книжкою. Для цього потрібно зареєструвати її в Інтернеті і залишити на спеціальній полиці.

 

Мета: Зручний спосіб отримати книжку, коли нема змоги її придбати, а також - обмінятись ідеями.

 

Принципи дії:

          Буккросер, прочитавши книжку, залишає її у громадському місці (парк, кафе, транспорт, а краще спеціальна полиця), щоб хтось інший міг її прочитати. А той, до кого книжка потрапить, повторює процес. Так книжки «звільняються» і мандрують від одного читача до іншого, а не залежуються на полицях.

           Нагадуємо, що необхідно знати тим, хто залишає книжку на полиці буккросингу і пропонуємо алгоритм дії:

- якщо Ви хочете залишити книжку на полиці буккросингу, потрібно  наклеїти спеціальну позначку на титульний бік книжки  та листок – на внутрішній бік обкладинки, написати своє ім’я, контактні дані (телефон, e-mail тощо), а також Ваш коментар до книжки, яку Ви залишаєте;

не бажано : ставити на полицю обміну книжки, які Вам самим не цікаві. На кожній книжці є наклейка, яка свідчить, що книжка не продається, та буккросинговий лист, де написано контакти її власника і враження про  книжку, а також листок-маршрут цієї  книжки.